Razstava Ivan Ilić Case Study: grafično oblikovanje za arhitekturo
Dogodek
Aktualno
Vabimo vas na odprtje razstave Ivan Ilić Case Study: grafično oblikovanje za arhitekturo 2005-2025, ki bo v ponedeljek, 15. decembra 2025, ob 19.uri v galeriji DESSA. Po odprtju bo sledilo tradicionalno DESSA prednovoletno druženje.
Razstava Case Study: grafično oblikovanje za arhitekturo 2005-2025, ki bo odprta od 15. 12. 2025 – 4. 2. 2026, predstavlja analitični pregled segmenta ustvarjalnega opusa vizualnega umetnika in grafičnega oblikovalca Ivana Ilića – del, posvečen grafičnemu oblikovanju za arhitekturo v obdobju med letoma 2005 in 2025.
Gre za področje, kjer grafično oblikovanje ne deluje kot podporna storitev, temveč kot integralni del arhitekturne kulture, kot komunikacijski vmesnik med arhitekti, naročniki, institucijami, strokovno javnostjo in uporabniki prostora. Izbor zajema vizualne identitete arhitekturnih birojev, projektne grafične podobe za institucije s področja arhitekture, oblikovanje razstavnih materialov in uredniško-grafične rešitve za arhitekturne publikacije.
Vizualni umetnik in grafični oblikovalec Ivan Ilić (1968) je študiral na Fakulteti likovnih umetnosti v Beogradu in na Kunstakademie Düsseldorf, pri prof. Jannisu Kunellisu. S svojimi inovativnimi ustvarjalnimi pristopi se je uveljavil kot eden najvidnejših in najprodornejših predstavnikov sodobne slovenske likovne ustvarjalnosti in grafičnega oblikovanja.
Vljudno vabljeni!
Projekt na naslovnici
Revija Ambient, 2012, umetniko vodenje in graficno oblikovanje
Pokrovitelji
Ministrstvo za kulturo RS, Mestna občina Ljubljana