Izračun odškodnin za spremembo namembnosti kmetijskega zemljišča
Izobraževanje
Aktualno
Dopolnitve geodetskega načrta in projekta za pridobitev gradbenega
dovoljenja
Sreda, 24.10.2012 ob 17.00 v prostorih ZAPS, Vegova 8, 1000 Ljubljana
Četrtek, 11.10.2012 ob 17.00 v prostorih Primorske gospodarske zbornice (Ferrarska 2, 6000 Koper)
Sreda, 26.09.2012 ob 17.00 v prostorih Podjetniškega inkubatorja Podbreznik 15 v Novem mestu (pri velodromu v Češči vasi)
Ponedeljek 08.10.2012 ob 17.00 v sejni dvorani v pritličju občinske stavbe Mestne občine Nova Gorica (Trg Edvarda Kardelja 1, Nova Gorica)
Izhodišča:
15. avgusta 2012 so stopila v veljavo določila Spremembe in dopolnitve Zakona o kmetijskih zemljiščih – ZKZ-D (Ur. l. 58/2012). Četrti odstavek 3.g člena določa, da mora biti projektna dokumentacija izdelana na način, da je možno posameznim objektom nedvoumno določiti podatke, ki so potrebni za izračun odškodnine: »Poleg sestavin, ki jih določa predpis, ki ureja projektno dokumentacijo, mora projektna dokumentacija za objekte, za katere je določena obveznost plačila odškodnine zaradi spremembe namembnosti, vsebovati tudi podatek o vrsti in površini dejanske rabe, na kateri leži tlorisna površina objekta, pri čemer se dejanska raba povzame iz evidence dejanske rabe v skladu z zakonom, ki ureja kmetijstvo« (4. odstavek 3.g člena) Te spremembe neposredno vplivajo na izdelavo geodetskega načrta in projektne dokumentacije za pridobitev gradbenega dovoljenja. Spremembe vplivajo tako na izdelke v naprej, kot tudi na večino geodetskih načrtov in projektne dokumentacije, ki je bila izdelana za gradbena dovoljenja izdana po sprejetju predhodnih sprememb in dopolnitev Zakona o kmetijskih zemljiščih (ZKZ-C – Ur. l. 43/2011). Novela zakona ZKZ-D namreč v sedmem členu predvideva vračilo preveč plačanih odškodnin.
Program predavanja:
1. Vsebina novele zakona – primerjava ZKZ-C in ZKZ-D
2. Geodetski načrt kot del dokumentacije po ZKZ-D
3. Sprememba projektne dokumentacije za pridobitev gradbenega dovoljenja po ZKZ-D in primeri
Predavateljici:
mag. Marijana VUGRIN, univ.dipl.inž.geod.
Petra OSTANEK, univ.dipl.inž.arh.
Kotizacija in način plačila:
Izobraževanje je za člane ZAPS brezplačno.
Kotizacija za izobraževanje za ostale udeležence znaša 24,00 € (z vštetim DDV). Znesek kotizacije (s pripisom DSI Ljubljana) ob prijavi nakažite na TRR SI56 0310 0100 1291 427, odprt pri SKB banki. Račun za plačilo kotizacije bomo izstavili po opravljenem izobraževanju. Pisna odjava, na podlagi katere bomo izvedli vračilo že plačane kotizacije, je možna najkasneje dva dni pred prijavljeno delavnico. Če se boste odjavili kasneje ali če se ne boste odjavili, vam bomo stroške kotizacije vseeno zaračunali.
Prijava:
Prijave na predavanje (s potrdilom o plačani kotizaciji za nečlane ZAPS) sprejemamo do zapolnitve mest na e-naslovu: izobrazevanje@zaps.si.